RTB (Real Time Bidding)

Potrebujete kampaňou osloviť širšiu internetovú populáciu, zvýšiť povedomie o ponuke alebo presne zacieliť Vašu skupinu v ďalších médiách, a pri tom všetkom sa vyhnúť zvyčajnému „handrkovaniu“ o cene s jednotlivými inzertnými sieťami? Vďaka RTB sa v SR dostane Vaša bannerová reklama i na prémiové weby, ktoré nie sú dostupné cez Google Ads AdWords a Sklik resp. obsahové siete Google a Zoznamu.

 S čím pomáhame:

  • nastavenie a správa kampaní v Adform DSP
  • realizácia retargetingových kampaní cez RTB
  • zmiernenie dosahu a optimalizácia investícií do display reklamy.

Real Time Bidding je automatizovaný nákup bannerovej reklamy. Bannerové plochy nakupujeme v aukcii v reálnom čase skrze DSP platformy. Pri načítaní stránky užívateľmi platforma SSP ponúkne plochu do aukcie inzerentom a DSP pošle užívateľovi tú najvhodnejšiu reklamu.

Výhody RTB

Nižšia cena – vďaka pokročilejším možnostiam optimalizácie a cielenia, dosiahneme nižšiu cenu za tisíc zobrazení a v konečnom dôsledku i za „preklik“.
Výkonnejšie kampane – optimalizácia kampaní v ich priebehu na základe miery „prekliku“, miery konverzie a množstva ďalších detailnejších analýz.
Pokročilé cielenieretargetingové kampane zacielené na predchádzajúce návštevy webu, cielenia podľa tém stránok a na konkrétne domény.
Úspora času – vďaka intuitívnemu DSP rozhraniu a vypustenia procesu vyjednávania o cenách s jednotlivými médiami, či mediálnou agentúrou.

Schéma RTB

RTB reklama schéma