Redizajn webu z pohľadu SEO

Redizajn sa dá jednoducho opísať ako prechod zo zabehnutého webu na nový. Často ide o výrazné zásahy do vzhľadu, obsahu, štruktúry a technického riešenia. Takéto zmeny prinášajú so sebou z pohľadu SEO nejedno úskalie. Pokiaľ všetko včas nepodchytíte, môže to mať na web dlhodobý negatívny dopad.


Najčastejšie chyby pri redizajne webu

Na zmenu môžete mať niekoľko dôvodov. Tým hlavným býva túžba po niečom novom a lepšom. Bohužiaľ sa však môžete dopustiť chýb, ktoré spôsobia pravý opak.

Správna indexácia

Často opomínaná vec. Postrážime, aby robot chodil iba tam, kam potrebujeme. Definujeme pravidlá nastavenia zákazov indexácie a prechádzania. Vďaka tomu sa vyhneme nežiaducim duplicitám alebo zobrazovaniu nechcených stránok vo výsledkoch vyhľadávania.

Tvorba URL adries

Pokiaľ by ste si mali zapamätať jedinú informáciu, tak to bude tá, že URL adresy by mali zostať nemenné. Pri redizajne sa ich vždy snažíme zachovávať. Z našej skúsenosti je to najbezpečnejšie riešenie. V prípade, že adresu naozaj potrebujete zmeniť, nezabudnite využiť stavový kód 301.

Dizajn nad obsah

Vzhľad webu by mal návštevníkov na prvý pohľad zaujať. Nedávajte však prednosť dizajnu nad obsahom. Nemažte napríklad cenné texty, ktoré sú pre robotov zdrojom hodnotenia vášho webu. Skôr sa zamyslite nad tým, ako ich efektívne skrátiť a reštruktúrovať.

Pustite sa do redizajnu s nami

Dodržujeme overený postup, ktorý je zárukou dobrého výsledku. Poradíme si s krabicovým riešením aj s webom na mieru. Ani veľkosť projektu nie je rozhodujúca. Pomáhali sme s menšími projektami a aj s tými, ktoré presahovali hranice štátu. Skúsenosti máme taktiež s rebrandingom – kompletnou zmenou domény. Spolupracujeme s vývojármi, copywritermi, UX a ďalšími špecialistami. Výsledkom je komplexné riešenie.

Analýza súčasného stavu

Odhalíme, ako je na tom web po technickej stránke. Na základe tejto analýzy určíme slabé a silné miesta stránok a navrhneme vhodné riešenie. Budete mať prehľad o tom, čo je dobré zachovať a na čo si dať pozor.

Príprava dokumentov pre vývojára

Spolupráca s ďalšími špecialistami je nevyhnutná. Aby sme išli spolu ruka v ruke, pripravíme pre vývojára zadanie na realizáciu celého redizajnu.

Kontrola a konzultácia

Celý proces postupne vyhodnocujeme a analyzujeme. Prípadné problémy chceme podchytiť hneď v zárodku a tým minimalizovať škody.

Realizácia redizajnu

Aby všetko prebehlo hladko, kontrolujeme prácu pred aj po spustení nového webu. V prípade komplikácii okamžite reagujeme a s vývojárom riešime opravy.

Postaráme sa o hladký priebeh redizajnu webu