SEO analýza a spätné odkazy

SEO analýza je porovnaním pravidiel a odporúčaní vyhľadávačov pre tvorbu webových stránok s aktuálnym stavom Vášho webu. Je to ten najlepší prvý krok, ktorý Vás upozorní na nedostatky, ktorých odstránením podporíte hodnotenie stránok.
Spätné odkazy sú významným faktorom pre určenie kvality stránok. Avšak vyhľadávače ich hodnotenie stále vyvíjajú. Preto posúdime Vašu stratégiu budovania spätných odkazov a dodáme Vám aktuálne návrhy, aby bola čo možno najlepšia.

S čím pomáhame:

  • posúdime a opravíme nedostatky webu pre jeho posilnenie,
  • vyhodnotíme spätné odkazy a pridáme odporúčania na ich získavanie,
  • zanalyzujeme stav návštevnosti stránok a potenciál vyhľadávačov.

Obsah analýzy

  1. Kondícia a prístupnosť webu
  2. Najskôr sa uistíme, že nekladiete robotom vyhľadávačov do cesty prekážky, ktoré im bránia vidieť obsah. Oni potom môžu stránky prepojiť a zaindexovať do svojich výsledkov. Následne sa postaráme o to, aby sme im zjednodušili činnosť a dali im všetky informácie, ktoré Vám v hodnotení pomôžu.

  3. Kľúčové slová a obsah webu
  4. Cieľom vyhľadávačov je zobraziť hľadajúcim tie najlepšie výsledky, ktoré najlepšie zodpovedajú ich otázku a vyriešia problém. Analýzou kľúčových slov zistíme, aké sú otázky hľadajúcich a usporiadame ich do užívateľsky príjemnej obsahovej štruktúry webu. Tým zaistíme, že obsah je prínosný pre hľadajúcich a je vhodný k zdieľaniu.

  5. Spätné odkazy a sociálne siete
  6. Spätné odkazy sú ako nezávislé hodnotenie webu. Ak sú kvalitné, tak je to signál, že aj web je kvalitný. Tvorbe spätných odkazov je dobré pomáhať, avšak nepodliehať starým kúzlam s nákupom tisícok odkazov, kde riskujete, že vyhľadávače Váš web penalizujú. Dnes víťazí kvalita nad kvantitou. Integrujte sociálne siete, pretože aj ony sa podieľajú na hodnotení Vášho webu.