Asana

Asana pomáha pri organizácii projektov. Je prehľadná, zvyšuje efektivitu a transparentnosť, urýchľuje komunikáciu, pomáha mať všetko na jednom mieste a znižuje počet zbytočných e-mailov. Zoznámte sa so základnými funkciami, nezaberie vám to viac ako 15 minút.

Pozvánka

Prijatú pozvánku jednoducho prijmite kliknutím na “Accept Invite”

Podmienky používania

Kliknutím na “Pokračovať” potvrďte podmienky používania a začnite.

Vytvorenie profilu

Registrácia

Predtým, ako sa zoznámime s prostredím Asany, musíte sa najprv zaregistrovať.

Štruktúra

Projekt

Každý projekt má svoju vlastnú špeciálnu nástenku, ktorú možno zobraziť rôznymi spôsobmi.

Odporúčame možnosť “Nástenka”, kde všetko vidíte v prehľadných stĺpcoch. Úlohy medzi nimi môžete presúvať jednoduchým ťahaním a púšťaním.

Nový projekt

Ako môžem začať nový projekt?

Stačí kliknúť vpravo hore na + a vyplniť názov projektu (najčastejšie názov klienta).

Úlohy

Ako môžem začať novú úlohu?

Úlohu môžete vytvoriť jednoducho na projektovej nástenke konkrétneho projektu. Stačí kliknúť na tlačidlo + v hornej časti stĺpca.

Môžete ju však vytvoriť aj rovnako ako projekt pomocou tlačidla + v pravom hornom rohu. V takom prípade musíte uviesť, ku ktorému projektu úloha patrí.

Kompletné

Čo musím vyplniť pri nastavovaní novej úlohy?

Úlohu môžete priradiť sebe (klávesová skratka Tab+M) alebo niekomu inému.

Pridáte dátum, kedy má byť úloha splnená (dátum splatnosti), a do poľa opis pridáte zadanie a pokyny.

Pridať

Ako do úlohy pridať ďalších účastníkov?

Ak chcete upozorniť kolegu alebo odkázať na iných ľudí, konverzácie alebo úlohy, napíšte @ a zadajte meno alebo e-mailovú adresu. Asana sama navrhne používateľa.

Ak takto niekoho označíte, pridáte ho k svojmu projektu. Môžete to urobiť aj kliknutím na znak + v dolnej časti. Tým ho potom upozorníte na nové komentáre, úpravy alebo prílohy.

Komunikácia

Ako pri práci na úlohe komunikovať s INÝMI?

Pre podrobnejšie otázky a komunikáciu použite komentáre. Ak chcete dať niekomu vedieť, že ste si prečítali jeho komentár, stačí kliknúť na palec vpravo hore.

K úlohe môžete pridať aj prílohu. Môžu to byť dokumenty, fotografie, gify a zazipované súbory do maximálneho limitu 100 MB na súbor. Môžete tiež pridať odkaz na Disk Google.

Podúloha

Čo ak je úloha príliš zložitá alebo na nej pracuje viac ľudí?

V tomto prípade použite podúlohu. Môžete ju tiež priradiť konkrétnej osobe, vyplniť pre ňu samostatný popis a určiť termín.

Moje úlohy

Moje úlohy

Toto je zoznam všetkých vašich úloh. Ak chcete pridať úlohu len pre seba, stačí kliknúť na zoznam Moje úlohy a začať písať. Všetky takto pridané úlohy sú súkromné. Môžete ich tak nechať alebo ich zviditeľniť pre ostatných pomocou tlačidla "Zverejniť".

Pomocou "Pridať k projektom" ich môžete priradiť aj k projektu a potom do konkrétneho stĺpca.

Prehľad

Nové úlohy sa zobrazia v hornej časti, ale môžete ich ťahaním a púšťaním usporiadať podľa vlastného uváženia (napríklad podľa dátumu alebo dôležitosti).

Prioritizujte ich pomocou kariet Dnes, Nadchádzajúce a Neskôr.

Doručená pošta

Inbox funguje podobne ako e-mailová schránka. Nájdete v nej najnovšie aktualizácie a oznámenia o zmenách úloh, konverzácií a projektov, ktoré sledujete a ktorých ste súčasťou.

Na oznámenia môžete jednoducho reagovať bez toho, aby ste museli opustiť schránku Inbox. Stačí kliknúť na aktualizáciu a vpravo sa zobrazí všetko potrebné. Na triedenie v schránke Doručená pošta použite funkciu archivácie. Úlohu nakoniec opäť nájdete na karte Archív.